Ogrody zimowe, okna drewniane, drzwi tarasowe, okiennice drewniane - cena producenta
atrakcyjne ceny producenta, producenci ogrody zimowe, producent ogrodów zimowych, wykonawcy, okna drewniane, zabytkowe, na zamówienie okiennice, okiennice zewnętrzne, drewniane, szczebelkowe,

     
     
     
     
     
     
     
     


 polis  polis      

Oferta


Szprosy okienne i drzwioweSzprosy okienne i drzwiowe stanowią najczęściej dekorację a ich właściwy dobór może wpłynąć na podniesienie walorów estetycznych stolarki otworowej. Trzeba jednocześnie wziąć pod uwagę, że szprosy okienne w większości przypadków pogorszą izolacyjność cieplną szyby a tym samym całego okna. Pogorszenie izolacyjności będzie zależało od zastosowanego rodzaju szprosa oraz ich ilości. W zależności od upodobań zamawiającego oraz wymogów architektonicznych w naszej stolarce montujemy cztery rodzaje szprosów.

 

 

szprosy międzyszybowe, aluminiowe, okienne

Szprosy międzyszybowe aluminiowe

Ze względu na cenę najczęściej stosowany rodzaj szprosów. Są one montowane przez producenta szyb zespolonych. Szprosy aluminiowe dostępne są w następujących rozmiarach i kolorach:

  • 8 mm - kolory: biały, srebrny, złoty
  • 18 mm - kolory: biały, brązowy, złoty, złoty dąb
  • 26 mm - kolory: biały, brązowy, mahoń, jasny dąb, ciemny dąb
  • 45 mm - kolory: biały, brązowy

 

 

Szprosy wiedeńskie naklejane

Szprosy naklejane /tzw. wiedeńskie/ bardzo wiernie imitują szprosy jakie były stosowana w dawnych oknach i drzwiach. Różnica w stosunku do starych szprosów polega na tym, że kiedyś szprosy były elementem konstrukcyjnym do szklenia natomiast obecnie stanowią wyłącznie dekorację przyklejoną do dużej szyby zespolonej wypełniającej całe skrzydło. Dla podkreślenia podziału szyby szprosami między tafle szkła montowana jest ramka aluminiowa /tzw. Duplex /. Szprosy wiedeńskie wykonujemy w dwóch technologiach: standard i rustical z tego samego rodzaju drewna z którego wykonana jest stolarka. Standardowa szerokość szprosa - 30 mm. Na życzenie montujemy szprosy o innych rozmiarach. Lakierowanie lazurowe wg wzornika Sigma lub RAL. Klejenie i uszczelnienie - silikonami neutralnymi.

 

szprosy wiedeńskie, naklejane

szprosy wiedeńskie, nakładane

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szprosy konstrukcyjne

Szprosy konstrukcyjne dzielą powierzchnię skrzydła okiennego lub drzwiowego na małe kwatery w których montowane są  szyby lub wypełnienia. Zdecydowanie najmocniejszy rodzaj szprosa. Stosowany głównie w drzwiach zewnętrznych choć szrosy o mniejszych szerokościach montowane są również w oknach. Przykładem szprosa konstrukcyjnego jest poprzeczka w drzwiach balkonowych. Szprosy konstrukcyjne wykonujemy w dwóch technologiach: standard i rustical. Szerokości: 52 - 132 mm. Lakierowanie w kolorach RAL i wg wzornika Sigma.Ze względu na montowanie szyb o małych rozmiarach jest to najdroższa odmiana szprosów. Ze względu na swe rozmiary szprosy konstrukcyjne ograniczają ilość światła wpadającego przez okno.

 

szprosy konstrukcyjne, okienne producent

szprosy konstrukcyjne, ozdobne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szprosy ramkowe, szprosy okienne drewniane producent

Szprosy ramkowe otwierane

Szprosy ramkowe otwierane są jeszcze stosunkowo mało popularne mimo że posiadają zalety przewyższające pozostałe rodzaje szprosów:

  • mają konstrukcje niezależną od skrzydła okiennego - w przypadku zmiany koncepcji można je zdemontować bez większej szkody dla okna

  • konserwacja i malowanie niezależne od ramy okiennej

  • podczs mycia szyb ramka szprosowa jest otwierana co zdecydowanie ułatwia tą czynność

  • nie pogarszają izolacyjności cieplnej okna

Szprosy ramkowe wykonywane sa z tego samogo gatunku drewna z jakiego wykonana jest stolarka. Lakierowanie wg wzornika Sigma lub RAL.