Ogrody zimowe, okna drewniane, drzwi tarasowe, okiennice drewniane - cena producenta
atrakcyjne ceny producenta, producenci ogrody zimowe, producent ogrodów zimowych, wykonawcy, okna drewniane, zabytkowe, na zamówienie okiennice, okiennice zewnętrzne, drewniane, szczebelkowe,

     
     
     
     
     
     
     
     


 polis  polis      

Oferta


Ogrody zimowe - wentylacjaWentylacja jest jednym z tych elementów ogrodu zimowego, który w przypadku jej braku lub niewłaściwego wykonanie może użytkownikom uniemożliwić korzystanie z jego walorów a rośliny w nim uprawiane doprowadzić do zwiędnięcia. Ogrody zimowe / szczególnie te wystawione na południe / w okresach intensywnego nasłonecznienia mogą bez należytej wentylacji nagrzać się do temperatury blisko 60 stopni. Przebywanie w takim pomieszczeniu nie należy do przyjemności nie mówiąc że może być szkodliwe dla zdrowia. Przyjmuje się, że w okresach intensywnego nasłonecznienia powietrze w zimowym ogrodzie powinno być wymieniane około 10 razy w ciągu godziny - taka intensywność wentylacji pozwoli utrzymywać temperaturę wnętrza na poziomie kilku stopni poniżej temperatury zewnętrznej. Takiej temperatury nie zapewnią otwarte okna czy drzwi a działająca klimatyzacja nie dość że kosztowna to nieskuteczna - nagrzane powietrze utrzymuje się pod dachem. Żeby temu przeciwdziałać a przebywanie w ogrodzie zimowym w otoczeniu roślinności uczynić prawdziwą przyjemnością przez cały rok, już na etapie projektowania należy pomyśleć o właściwie dobranej wentylacji. W naszych zimowych ogrodach stosujemy jeden z trzech niżej wymienionych sposobów wentylacji.

 

zimowe ogrody wentylacja,

Wentylacja grawitacyjna oknami uchylnymi

  • nawiew przy pomocy nawiewników podszybowych otwieranych i zamykanych ręcznie

  • wywiew przez okna uchylne w ścianach - okna powinny być położone maksymalnie wysoko pod dachem

Ilość nawiewniów podszybowych jak i wielkość okien uchylnych dobiera się wskaźnikowo dla osiągnięcia właściwej krotności wyniany powietrza. Okna uchylne mogą być sterowane ręcznie z poziomu podłogi lub za pomocą silnika elektrycznego. Brak możliwości zastosowania automatycznego systemu regulacji temperatury i wilgotności.

 

 

 

 

 

ogrody zimowe wentylacja,

Wentylacja grawitacyjna oknami dachowymi

  • nawiew przez nawiewniki podszybowe otwierane i zamykane ręcznie

  • wywiew przez okna uchylne w dachu

Ilość nawiewniów podszybowych jak i wielkość okien dachowych dobiera się wskaźnikowo dla osiągnięcia właściwej krotności wyniany powietrza. Okna dachowe mogą być sterowane ręcznie z poziomu podłogi lub za pomocą silnika elektrycznego. Ze względu na szczelność dachu, okna dachowe można montować w dachach o nachyleniu co najmniej 15 stopni. Brak możliwości zastosowania automatycznego systemu regulacji temperatury i wilgotności.

 

 

 

 

 

zimowe ogrody, wentylacja ogrodów zimowych

Wentylacja mechaniczna wentylatorami dachowymi

  • nawiew przez nawiewniki podszybowe sterowane elektrycznie zintegrowane z wentylatorami dachowymi

  • wywiew przez wentylatory dachowe

Zdecydowanie najlepszy i najskuteczniejszy system wentylacji zimowego ogrodu. Po zainstalowaniu odpowiednich sterowników elektronicznych / stacji pogodowej / pozwala na utrzymywanie właściwej nastawionej temperatury i wilgotności bez codziennej ingerencji człowieka.


Strona glówna - O firmie - Materiały - Realizacje - Strefa klienta - Praca - Sprzedamy - Mapa strony

 

Główne obszary działania: Bydgoszcz, Toruń, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Łódź, Szczecin.